Jak nie tracić kiszonki
Dlaczego warto inwestować w folie z dodatkiem EVOH ?
EVOH to dodatek chemiczny używany m.in. w foliach spożywczych do długoterminowego, próżniowego przechowywania wyrobów spożywczych. To dotąd najlepsza i bezpieczna dla środowiska bariera tlenowa.
Poznaj zalety barierowych folii silosowych zawierających w swoim składzie dodatek EVOH oraz korzyści wynikające z ich stosowania. 
Jakość paszy objętościowej i jej potencjał ekonomiczny
Jakość paszy objętościowej i jej potencjał ekonomiczny

Ekonomika produkcji kiszonki

Pasze objętościowe są produkowane we własnym zakresie przez hodowcę.  Koszt uprawy 1ha kukurydzy, zbiór i złożenie w silosie wynosi ok. 5500 zł. Plonowanie kukurydzy jest zmienne, ale przyjmując że z 1ha uzyskuje się min. 50t świeżej masy, to 1t kiszonki ma wartość ok. 120-140 zł/t

Z areału ok. 20ha, zbiera się ok. 1000t kukurydzy na kiszonkę, czyli ok. 1300m3. Zgromadzona pasza objętościowa ma wartość ok. 100 000 zł.

Wg badań w ponad 1000 polskich gospodarstwach (ponad 2000 silosów i pryzm), straty kiszonki w silosie betonowym wyniosły od 17-27% (średnio 22%), a w pryzmach 29%-53% (średnio 41%). To oznacza, że na każde 20ha uprawianej kukurydzy co najmniej 5ha kukurydzy jest niepotrzebnie uprawiane. Wartość straconej kiszonki to min. 5ha x 5500 zł = 27 500 zł !

Kompletne zabezpieczenie kiszonki z powyższego przykładu, składające się z folii barierowej Silo2Block (EVOH) oraz włókniny Flortex 55/500, to koszt roczny stanowiący zaledwie 2-2,5% wartości składowanej kiszonki !

Profesjonalne systemy silosowe do przygotowania najlepszych kiszonek

  • Skutecznie chroni przed uszkodzeniem przez ptaki, dzikie zwierzęta, czynniki atmosferyczne, codzienną obsługę
  • Równomierna ochrona kiszonki
  • Pasuje do każdego rozmiaru silosu i pryzmy
  • Łatwość obsługi i przechowywania
  • Bez konieczności dodatkowego obciążania oponami, ziemią, belami z sianokiszonką itp.
  • Trwałość ponad 15-lat

Jak przechowywać kiszonkę wysokiej jakości

Łączymy bogate doświadczenie, wiedzę oraz innowacyjne technologie, gwarantujące obniżenie strat kiszonki na etapie przechowywania.

Przygotuj silos betonowy 

Silos przejazdowy to inwestycja na kilkadziesiąt lat. Należy prawidłowo dobrać wielkość silosu do zapotrzebowania oraz przyszłych planów. O silos należy odpowiednio dbać, w tym celu najwygodniej skorzystać z porady dostawcy.

Silos betonowy umożliwia uzyskanie wysokiego stopnia ubicia kiszonki.

Dobierz folię

Folia silosowa, która ma poprawnie chronić paszę objętościową w silosie lub pryzmie, musi być wytrzymała i elastyczna oraz charakteryzować się odpowiednio niską przepuszczalnością dla tlenu.

Od prawidłowo dobranej folii zależy szczelność zbiornika i jakość wyprodukowanej kiszonki.

barierowa folia kiszonkarska SILO2BLOCK

KRITISILO PREMIUM zastępuje grube i ciężkie kiszonkarskie

COMBI-SILO+ to podwójna ochrona kiszonki na jednej rolce

 

Zabezpiecz folię 

Każda folia jest narażona na losowe uszkodzenia. Dlatego należy zawsze chronić silos lub pryzmę przed uszkodzeniem przez ptaki, zwierzęta, obsługę, warunki atmosferyczne i inne. Skuteczną ochronę przed tymi czynnikami zapewnia wieloletnia włóknina Flortex 55/500. Dodatkowo, dzięki gęstości 500g/m2, równomierne dociąża folię rozłożona na kiszonce. 

silosowe systemy folia barierowa silo2block włóknina flortex silos betonowy najwyższa jakość kiszonki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl